КОНКУРС за разработка на урок за преподаване на
антидискриминация и толерантност
29ти
Юли, Вторник, 2008 г.
МИНИСТЕРСТВОТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА И ИНФОРМАЦИОННИЯТ ОФИС НА СЪВЕТА НА
ЕВРОПА В СОФИЯ
ОБЯВЯВАТ
КОНКУРС за разработка на урок за преподаване на антидискриминация и
толерантност
УСЛОВИЯ ЗА УЧАСТИЕ:
- До конкурса се допускат всички
учители, които желаят да споделят своя педагогически опит в работата си по
превенция на съществуващи у нас дискриминативни практики.
- Участието в конкурса може да бъде
индивидуално или групово.
- Конкурсните материали могат да
представят и описват проведени уроци в областта на гражданско образование
или идеи за такива чрез обучението по отделни учебни предмети или група
предмети, а също така и чрез различни извънкласни и извънучилищни
дейности.
- Разработените дидактически
материали следва да бъдат съобразени с критериите от приложената схема.
- Разработките в обем до 10
стандартни страници на хартиен и електронен носител (CD или дискета) да се
изпращат на адрес:
Информационен офис на Съвета на Европа
ул. „Хан Аспарух” 2, ап. 7
1463 София
Телефони за справка:
02/ 954 11 89 – Информационен офис на Съвета на Европа
02/ 921 74 33 – г-н Коста Костов, ст.експерт по философия, дирекция „Политика в
общото образование”, МОН.
- Краен срок за предаване на
конкурсните материали – 31.10.2008 г. (важи датата на пощенското
клеймо).
- Оценяването ще се извърши от
специална комисия. Най-добрите материали ще бъдат наградени.
- След селекция от комисията част
от материалите ще бъдат публикувани.
- Резултатите от конкурса ще
бъдат обявени до 25.11.2008 г.
- Изпратени материали не се
връщат.
Схема на урочната разработка
- Автор/Авторски екип:
име, месторабота, домашен адрес, телефон, е-mail
- Тема/ Заглавие на урока
- Клас
- Продължителност (/в минути)
- Стандарти и очаквани резултати:
- - Стандарт/и от ДОИ за
гражданско образование:
- - Очаквани резултати:
- - Стандарти и очаквани
резултати на ниво учебна програма по съответния предмет:
- - Очаквани резултати:
- Цели на урочната разработка
- Основни понятия
- Междупредметните връзки
- Необходими материали за часа
- Инструментариум за проверка на
постигнатите в часа резултати
- Ход на урока
- Библиография по темата